Sort by

rocio has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swimming for Gold

Swimming for Gold

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Furtive

Furtive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Close to the Horizon

Close to the Horizon

2019
×
Read the review Edit this entry