Sebastian has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Howl

Howl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The Call

The Call

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Spell

Spell

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Chop Chop

Chop Chop

2020
×
Edit this entry  
05
The Special

The Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Black Box

Black Box

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Do Not Reply

Do Not Reply

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
Edit this entry  
19
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Dementia

Dementia

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★
Edit this entry