• Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Over the Moon

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Stand By Me

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Wet Season

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

  • Missing Link

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • How to Be Alone

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fall in Love at First Kiss

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Scoundrels

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★