Sort by

Chris has logged 329 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
★½
Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry