C.S. has logged 19 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
27
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★½
Edit this entry  
22
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Edit this entry  
07
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry