Sort by
  • A Most Atrocious Thing

  • The Boys in the Boat

    ★★★

  • Leave the World Behind

  • Priscilla

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

  • The Holdovers

  • Saltburn

  • Adventure Time: Fionna & Cake

  • Ferrari

    ★★★

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

  • Killers of the Flower Moon

  • May December

  • The Zone of Interest

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Bottoms

  • John Wick: Chapter 4

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Trevor Noah: I Wish You Would

  • The Elephant 6 Recording Co.

    ★★★★★

  • Interface

  • Talk to Me

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Werewolf by Night

  • Smile

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

  • Glass Onion

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Sr.

  • Bones and All

  • TÁR

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

  • Portrait of God

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

  • Men

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • EO

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★