Tooley has logged 15 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry