• Cars 3

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★½

  • Baywatch

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Space Between Us

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Novitiate

    ★★★½

  • 2 Cool 2 Be 4gotten

    ★½

  • Maybe Tomorrow

    ½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★½

  • Trolls

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Storks

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Sing

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★

  • Nerve

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • American Honey

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • London Has Fallen

    ½

  • Grimsby

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Bare

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

  • Barely Lethal

    ½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Kingsman: The Secret Service

  • Paddington

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • One Direction: Where We Are – The Concert Film

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½