• Just The Way You Are

  • Inside Out

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • For the Hopeless Romantic

  • Pitch Perfect 2

  • Barely Lethal

    ½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Kingsman: The Secret Service

  • Paddington

    ★★★★

  • That Thing Called Tadhana

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • One Direction: Where We Are – The Concert Film

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★★

  • Talk Back and You're Dead

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • She's Dating the Gangster

  • Mommy

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Diary of An Ugly

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Starting Over Again

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Bride for Rent

  • Girl, Boy, Bakla, Tomboy

  • Pagpag: Nine Lives

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • She's The One

  • Romeo & Juliet

    ★★

  • Begin Again

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

  • Why Your Crush doesn't have a Crush On You?

  • We're the Millers

    ★★½

  • Four Sisters and a Wedding

    ★★★★

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • It Takes A Man And A Woman

  • Olympus Has Fallen

    ½

  • Must Be... Love

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Sisterakas

  • 24/7 In Love

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • This Guy's In Love With U Mare!

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Reunion

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Brave

  • One Direction: Up All Night - The Live Tour

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Moron 5 and the Crying Lady

  • Shake, Rattle & Roll 13

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★