• One Direction: Up All Night - The Live Tour

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Moron 5 and the Crying Lady

  • Shake, Rattle & Roll 13

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★½

  • Won't Last a Day Without You

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Praybeyt Benjamin

  • Way Back Home

  • The Woman in the Septic Tank

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Cars 2

    ½

  • Kung Fu Panda 2

  • Thor

    ★★★★

  • My Amnesia Girl

  • Tangled

    ★★★★½

  • Love & Other Drugs

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Petrang Kabayo

  • Burlesque

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★½

  • Sa'yo Lamang

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Flipped

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Despicable Me

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • The Karate Kid

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★½

  • Avatar

    ½

  • The Princess and the Frog

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • 2012

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The Proposal

    ★★

  • Up

    ★★★★½

  • You Changed My Life

  • Twilight

  • Bolt

  • A Very Special Love

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • Kung Fu Panda

  • Iron Man

    ★★½

  • My Big Love

  • Definitely, Maybe

    ★★★½

  • One More Chance

  • Bee Movie

    ★★★

  • The Darjeeling Limited

  • Atonement

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★½

  • High School Musical 2

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

  • Meet the Robinsons

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★