• Don't Look Up

  • King Richard

    ★★★★

  • Candyman

  • Old

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • TINA

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Over the Moon

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

  • Ammonite

    ½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Black Is King

  • Greenland

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Undefeated Presents: Hamilton In-Depth

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★½

  • A Smaller World

  • Waiting

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Elephant

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Little Mermaid Live!

  • Countdown

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Mind, Explained

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★