Sort by

ctusc has logged 274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Champions

National Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry