Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★½
Edit this entry  
02
Go

Go

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Funny People

Funny People

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Report

Report

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Texasville

Texasville

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry