cubapuddingjr has logged 42 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Slow West

Slow West

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Dragon Blade

Dragon Blade

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Gunman

The Gunman

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
Edit this entry  
30
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★
Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child 44

Child 44

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Holy Matrimony

Holy Matrimony

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Best Man

The Best Man

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★
Edit this entry  
06
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★
Edit this entry  
04
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry