CUBISQUARE' has logged 236 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
'83

'83

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pariyerum Perumal

Pariyerum Perumal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
06
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swallowtail Butterfly

Swallowtail Butterfly

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat Sticks

Cat Sticks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
April Story

April Story

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pratidwandi

Pratidwandi

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parosh Pathar

Parosh Pathar

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chiriakhana

Chiriakhana

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry