Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★★

  • Suburban Nightmare: JonBenét Ramsey

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • The Munsters

    ★½

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ★★½

  • Sick

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • They/Them

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★★

  • Moloch

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • Lantern's Lane

  • Veneciafrenia

    ★★★★

  • Searching for Cannibal Holocaust

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Confronting a Serial Killer

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Initiation

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Phenomenon

    ★★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Game Over

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Projectionist

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • BTK: A Killer Among Us

    ★★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Friedkin Uncut

    ★★★★