• Birds of Paradise

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Dolittle

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Rampage

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

  • Like.Share.Follow.

    ★★

  • Justice League

    ★★★½

  • HeXing

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Marshall

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½