• The Rental

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Duck Duck

  • Dark Waters

  • Gucci Cruise 2020

  • My Heart Is Walking Around Outside of My Body

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Happy Death Day 2U

  • The Lodge

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Glass

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Marfa Girl 2

  • Slender Man

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Climax

  • Avengers: Infinity War

  • Happy Birthday, Marsha!

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Leatherface

  • The Hitman's Bodyguard

  • Detroit

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

  • Get Out

  • Novitiate

  • Ingrid Goes West

  • Lights Out

  • Me Before You

  • American Honey

  • The Good Neighbor

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Hi, How Are You Daniel Johnston?

  • The Visit