• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Sacrifice

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Best Is Yet to Come

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Mystery of Henri Pick

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★