Sort by

curlyfr_y has logged 36 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Ten Years Later: The Extended Pied Piper Documentary

Ten Years Later: The Extended Pied Piper Documentary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry