• Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Cellar

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • The Manor

    ★★½

  • Barbarians

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★½

  • Hellbender

    ★★★

  • Superhost

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Feast

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Caveat

    ★★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Slaxx

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Black Water: Abyss

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★