Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bliss

Bliss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Banquet

A Banquet

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cellar

The Cellar

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarians

Barbarians

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry