Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Val

Val

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Record City

Record City

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Scream in the Streets

A Scream in the Streets

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Heaven's Prisoners

Heaven's Prisoners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abar, the First Black Superman

Abar, the First Black Superman

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bamboo Gods and Iron Men

Bamboo Gods and Iron Men

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Traxx

Traxx

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revenge of the Punks

Revenge of the Punks

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
Buddha's Palm

Buddha's Palm

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ilsa, the Tigress of Siberia

Ilsa, the Tigress of Siberia

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
U Turn

U Turn

1997
×
★½
Edit this entry  
05
Derailed

Derailed

2005
×
★★
Edit this entry  
04
After Dark, My Sweet

After Dark, My Sweet

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Sands

White Sands

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry