Charlie has logged 86 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thank God It's Friday

Thank God It's Friday

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Masterminds

Masterminds

2016
×
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
Edit this entry  
21
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
07
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
29
Dead Again

Dead Again

1991
×
Edit this entry  
23
No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

1987
×
Edit this entry  
20
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A*P*E

A*P*E

1976
×
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
23
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Special Effects

Special Effects

1984
×
Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
Edit this entry  
07
The Hitman

The Hitman

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
16
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Edit this entry  
29
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Shadow

Night Shadow

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry