Fiona and Curt has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taken

Taken

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CKY2K

CKY2K

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downfall

Downfall

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry