Fiona and Curt has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CKY2K

CKY2K

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downfall

Downfall

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skatopia: 88 Acres of Anarchy

Skatopia: 88 Acres of Anarchy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Supreme - Candyland

Supreme - Candyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry