Sort by
  • Suicide Squad

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Les habitants

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Program

    ★★★

  • Marguerite

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Everest

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Dheepan

    ★★★

  • Youth

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Deep Web

    ★★★

  • Power/Rangers

    ★★★

  • Victoria

    ★★★★½

  • Blackhat

    ★★★½

  • American Sniper

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Culture High

    ★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Nymphomaniac

    ★★★½

  • Reality

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • God Help the Girl

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Video Games: The Movie

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Pride

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★½

  • Jimmy's Hall

    ★★

  • Goodbye to Language

  • The Salvation

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • Girlhood

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Serial (Bad) Weddings

  • Transcendence

    ★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★½

  • Free to Play

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Print the Legend

    ★★★½

  • Chef

    ★★★½

  • Noah

    ★★★

  • 300: Rise of an Empire

  • Life After Pi

    ★★★

  • Living in a Coded Land

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★½

  • The Raid 2

    ★★★½

  • Listen Up Philip

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½