jackie has logged 19 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry