carmen has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry