Cole has logged 29 entries for films during February 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Humpday

Humpday

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
No Room for Rockstars - The Vans Warped Tour

No Room for Rockstars - The Vans Warped Tour

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Darling Companion

Darling Companion

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rubber

Rubber

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Love Parade

The Love Parade

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Roost

The Roost

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Future

The Future

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry