Cole has logged 63 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dudes

Dudes

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dance Party, USA

Dance Party, USA

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Babo 73

Babo 73

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diner

Diner

1982
×
★★½
Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Treehouse

Treehouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
15
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
15
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down

Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★½
Edit this entry