Sort by

Cole has logged 811 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Binge

It's a Wonderful Binge

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Take Me Naked

Take Me Naked

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Way Out

No Way Out

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clerks III

Clerks III

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adam Resurrected

Adam Resurrected

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★½
Edit this entry  
14
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Just for the Hell of It

Just for the Hell of It

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Walker

The Walker

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★★
Edit this entry  
09
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry