céline has logged 620 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★
Edit this entry  
17
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
EXIT

EXIT

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Edit this entry  
11
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In My Room

In My Room

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Missing

Missing

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Likes Coincidences 2

Love Likes Coincidences 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry