Sort by

céline has logged 29 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madame Bovary

Madame Bovary

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Father

Our Father

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry