Sort by

céline has logged 357 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Last Call for Istanbul

Last Call for Istanbul

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Marsh King's Daughter

The Marsh King's Daughter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Velveteen Rabbit

The Velveteen Rabbit

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grey

The Grey

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aquarium of the Dead

Aquarium of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Bihter: A Forbidden Passion

Bihter: A Forbidden Passion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
A Moment to Remember

A Moment to Remember

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Foe

Foe

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
After Everything

After Everything

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★
Read the review Edit this entry