Sort by

céline has logged 32 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black, Not Gray: Ankara Rocks!

Black, Not Gray: Ankara Rocks!

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Nest

Nest

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
26
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Corsage

Corsage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry