Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Penrose

Penrose

×
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I C U

I C U

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
All of Me

All of Me

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Softness of Bodies

Softness of Bodies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
Edit this entry