Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★½

  • Live at Bush Hall

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • We Cry Together

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • A Man Named Scott

    ★★½

  • The Seeker

  • Maid

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Luca

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★