• A Whisker Away

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • NiNoKuni

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Tuna Girl

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Occupation

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

    ★★½

  • Split

    ★★★★

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Girls und Panzer: The Movie

    ★★★★½

  • My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Left Behind

    ★½

  • My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★½

  • God's Not Dead

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★