Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
NiNoKuni

NiNoKuni

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tuna Girl

Tuna Girl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Henry V

Henry V

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Left Behind

Left Behind

2014
×
★½
Edit this entry