Sort by

Pius has logged 28 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror

Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry