Cyberjock has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry