Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
Edit this entry  
30
The Organizer

The Organizer

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
05
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
20
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
25
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
11
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Runaway

Runaway

2010
×
Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Edit this entry  
08
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
Edit this entry