• Hair Love

  • Vivarium

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Woodstock

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Pooh: The Derrick Rose Story

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • The Dirt

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Notes from Melanie

  • System Crasher

    ★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Finding Fukue

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • May I Please Enter

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Incel

    ½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★

  • Maniac

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★