• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Witches

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

  • A Parks and Recreation Special

  • Beastie Boys Story

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • McMillion$

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • The Outsider

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Wrinkles the Clown

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★