RSS feed for tiff

tiff has logged 79 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Always

Always

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry