Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Zombie

Miss Zombie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Firstborn

Firstborn

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
Stargate: Continuum

Stargate: Continuum

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stargate: The Ark of Truth

Stargate: The Ark of Truth

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Bilocation

Bilocation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cyclops

Cyclops

1987
×
★★½
Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gods Must Be Crazy II

The Gods Must Be Crazy II

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Kops

Kops

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guimoon: The Lightless Door

Guimoon: The Lightless Door

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Superpower Girl

Superpower Girl

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Hostage: Missing Celebrity

Hostage: Missing Celebrity

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Husk

Husk

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cinderella Addiction

The Cinderella Addiction

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funuke Show Some Love, You Losers!

Funuke Show Some Love, You Losers!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Bullets of Justice

Bullets of Justice

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry