Anthony has logged 189 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pulse

Pulse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★★
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★
Edit this entry  
17
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★★½
Edit this entry  
16
When Dinosaurs Ruled the Earth

When Dinosaurs Ruled the Earth

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hearse

The Hearse

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Pit

The Pit

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Caesar

Little Caesar

1931
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Divide

The Divide

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Angel for Satan

An Angel for Satan

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
25
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark

The Dark

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry