Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • Five Nights at Freddy's

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Murder Mystery 2

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Talk to Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Halloween Ends

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Do Revenge

  • The Menu

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

  • Pearl

  • Barbarian

  • Nope

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

  • The Bob's Burgers Movie

  • Triangle of Sadness

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • Encanto

  • Scenes from a Marriage

  • Halloween Kills

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Spencer

  • Malignant

  • Descendants: The Royal Wedding

  • A Hero

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Pure

  • Passing

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★