cysko has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Password: Fajara

Password: Fajara

2017
×
Edit this entry  
27
Xiao Xian

Xiao Xian

2019
×
Edit this entry  
27
Cabaret Kadne

Cabaret Kadne

2008
×
Edit this entry  
26
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
23
Devil's Freedom

Devil's Freedom

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieta

Pieta

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mud

Mud

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★½
Edit this entry